شهروند خبرنگار

ایران گیت اخبار، نظرات و تحلیل‌های سیاسی، اقتصادی، و اجتماعی از مناطق ایران، عراق، و شبه جزیره عربستان منتشر می‌کند. رویکرد ما جامع‌نگر، داده محور و آینده‌نگر است.

ما همیشه در جستجوی افراد زبده و کارآزموده و نیز استعدادهای نو هستیم که بتوانند دیدگاه‌های تازه، دقیق و عمیق‌تری به پوشش خبری‌مان ارائه کنند.


اگر قصد ارسال سوژهی خبری یک مقاله را دارید:

 محتوای آن نباید بیشتر از ۱۰۰ تا ۱۵۰ واژه باشد. موضوع خبر را به طور روشن و مختصر شرح داده و مهم‌تر از آن، به آن زاویه دید مطلب که ارزش خبری دارد، توجه کنید.

برای مثال اگر می‌خواهید مطلبی درباره افزایش قیمت نفت صادراتی عراق بنویسید، باید به شرح اهمیت این رویداد و چگونگی ارتباط مطلب با خوانندگان ما بپردازید و فهرست منابع اصلی مورد استفاده‌تان را ضمیمه آن نمایید. این منابع می‌توانند شامل مصاحبه با متخصصان و مقامات رسمی صاحب نظر و یا مستندات یا بیانیه‌های رسمی باشند: ویکی لیکس برای انجام این کار مناسب است اما ویکی پدیا اصلا منبع خوبی نیست. توصیه می‌کنیم محتوای مطالب ارسالی داده محور بوده و شامل جدول و نمودار باشد.

در صورت پذیرفته‌شدن سوژه خبری، وقایع و بیانیه‌های موجود در مقاله شما باید با استفاده  از هایپرلینک به منابع خبری ارجاع داده شوند.

اگر می‌خواهید سوژه‌ای با دیدگاه شخصی ارائه کنید، می‌توانید برای پشتیبانی از موضوع اصلی، بر منابع فرعی و ثانویه نیز تکیه کنید.


سوژه خبری شما نباید تنها بر پایه یک منبع خبری خاص باشد. موضوعات باید محلی یا منطقه‌ای باشند و یا مستقیما به مسائل منطقه مربوط باشد.

ما تنها سوژه‌های خبری که منحصراً به ایران گیت ارسال شده باشد را می‌پذیریم. خبر ارسالی شما نباید همزمان جهت چاپ به جای دیگری نیز فرستاده شده باشد.


اگر قصد ارسال یک مقاله کامل را دارید

شما می‌توانید اخبار، نظرات، و تحلیل‌های خود را به هر یک از زبان‌های فارسی، انگلیسی، و یا عربی برای ما  بفرستید. تیم ما محتوا را به کلیه زبان‌های سایت ترجمه می‌کند.

تعداد واژگان مقاله شما می‌تواند تا ۱۰۰۰ کلمه باشد. همراه با مقاله باید یک خلاصه ۲۰۰ کلمه‌ای نیز ارسال شود.

رسانه ایران گیت مفتخر است که مطالب موثق، گویا، و مختصر به خوانندگان خود ارائه می‌دهد. به تمامی بیانیه‌ها و نقل قول‌های موجود در مقاله باید از طریق هایپرلینک به منابع اصلی خود پیوند داده شود. توصیه می‌شود مطالب ارسالی داده محور بوده و شامل جدول و نمودار باشند.

لطفاً هنگام ارسال، از کامل بودن مقاله خود اطمینان حاصل کنید: انتظار می‌رود قبل از ارسال، مقالات از نظر نگارشی و محتوا به طور کامل و دقیق مرور و چک شود.

 

نکات لازم دیگر که باید به خاطر داشته باشید:

باید به همراه مقاله یا سوژه خبری، آدرس ایمیل، رزومه و فهرستی از دیگر مطالب منتشر شده خود را ضمیمه کنید.

اگر سوژه خبری شما پذیرفته شده باشد، باید مقاله تکمیل شده خود را طی ۴۸ ساعت برای ما ارسال کنید.

اگر مقاله کامل ارسال شده‌تان، پذیرفته شود، ما تلاش می‌کنیم در اسرع با شما ارتباط برقرار کرده و برای ویرایش آن اقدام کنیم.

همراه با مقاله یا سوژه خبری شما، صرف نظر از پذیرش، باید یک بیوگرافی کوتاه از خودتان (تا 50 کلمه) عکسی از خود، و آدرس شبکه‌های اجتماعی شما (در صورت وجود) ضمیمه شود.

نکته پایانی اما بسیار مهم: تمامی مطالب ارسالی ِ شما به ایران گیت باید عاری از موارد غیر اخلاقی که در بخش شرایط و ضوابط نیز شرح داده شده است، از جمله تهمت و افترا، شایعات بی‌اساس و اتهام باشد.  

ثبت‌نام در ایران گیت پروسه بسیار ساده‌ای دارد، لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس فرم را تکمیل نمایید

English

View this article in English